START VORMSELCATECHESE

In het weekend van 19 en 20 oktober stonden de catechisten klaar in de kerk en startte de voorbereiding op het vormselin de kerken van Lede, Oordegem en Smetlede. In totaal schreven 131 jongeren in om in het weekend van 2 en 3 mei 2020 het sacrament van het vormsel te ontvangen

In Lede: 97 vormelingen

In Oordegem: 18 vormelingen

In Smetlede: 16 vormelingen

Dat eerste weekend was een kennismaking met de catechisten, met elkaar en met de kerk. In Oordegem werd ook aan de ouders uitleg gegeven over het ontstaan van de kerk en kregen de ouders een drankje aangeboden. Daarna hielpen de vormelingen mee aan de eucharistieviering door mee te zingen, voor te lezen, rond te gaan met de schaal, enz… 

In de voorafgaandelijke, of in het geval van Smetlede na de viering, catechesemomenten proberen we hen mee te geven wat het betekent om Christen te zijn en wat wij als christenen komen ‘vieren’ in de kerk.